uniq digital works logo_2
0

No products in the cart.

BRAND DESIGN, Corporate Identity
Mülk
Client Esvol Project
Category Character Design
Year 2021
Introduction

AB destekli projelerde 5 yılı aşan bir deneyime sahibiz. Esvol Projesi'nin ilk briefini aldığımızda fikir olarak cazip olan bir konunun ne kadar sıkıcı olabileceğini gördük. O nedenle oyunla öğrenme kısmını da önerdik. Öğreten oyun modelimiz için trende ve dünyaya bakarak karakterler tasarlamaya karar verdik. 

Çeşitli ülkelerden on tasarımcıdan concept talep ettik. Aynı süreçte kendi ekibimizde bir çalışma yaptı. Yapılan konsept çizimleri, dijital ortamda personamız ile paylaştık. Ekbimizin yaklaşımı ilgi gördü. Ve konsept çerçevesinde 10 karakterlik bir havuz oluşturdu.

Result

Uygulama ve web app ile ilgili tasarımlarda karakterlerimiz kullanılmaya başladığında, gerek proje süreçlerindeki Avrupalı proje ortaklarımız, gerek projeyi birlikte yürüttüğümüz SGD  bize beğenileri ile destek verdi.

Bu süreçte Pakistanlı bir stüdyo da bize concept çalışmıştı. Ekibimizin oluşturduğu karakterlerin animasyonlarını bu stüdyo ile çalıştık. Sekiz aylık proje takvimini pandemiye rağmen aksamadan tamamladık. 

İtalya, Bulgaristan, İspanya, Letonya, Türkiye... Beş farklı kültür ve beğeniyi tek potada buluşturmak, hepsinin beğendiği karakterler yaratmak ne kadar zorlu bir süreç olsa da, başarıyla tamamlamak oldukça onur verici bir durum.